Alan Kodu 013 / +96613Alan Kodu:013     (+96613)
Şehir/Kasaba veya bölge:Dammam, Khobar, Qatif, Jubail, Dhahran, Hafar Al-Batin

Ülke:

Suudi Arabistan


Alan Kodu 013 / +96613 (Suudi Arabistan)


013 alan kodu, Dammam, Khobar, Qatif, Jubail, Dhahran, Hafar Al-Batin'in alan kodudur. Ve Dammam, Khobar, Qatif, Jubail, Dhahran, Hafar Al-Batin Suudi Arabistan'dadır. Suudi Arabistan'nın dışındaysanız ve Dammam, Khobar, Qatif, Jubail, Dhahran, Hafar Al-Batin'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Suudi Arabistan'nın ülke kodu +966'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Dammam, Khobar, Qatif, Jubail, Dhahran, Hafar Al-Batin'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +96613 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Dammam, Khobar, Qatif, Jubail, Dhahran, Hafar Al-Batin'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +96613'a alternatif olarak 0096613'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı


Alan Kodu 013 / +96613