Alan Kodu 0431 / +62431Alan Kodu 0431 / +62431 (Endonezya)


0431 alan kodu, Manado, Tomohon, Minahasa, North Minahasa'in alan kodudur. Ve Manado, Tomohon, Minahasa, North Minahasa Endonezya'dadır. Endonezya'nın dışındaysanız ve Manado, Tomohon, Minahasa, North Minahasa'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Endonezya'nın ülke kodu +62'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Manado, Tomohon, Minahasa, North Minahasa'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +62431 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Manado, Tomohon, Minahasa, North Minahasa'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +62431'a alternatif olarak 0062431'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı