Alan Kodu 23 / +25523Alan Kodu 23 / +25523 (Tanzanya)


23 alan kodu, Kibaha, Kisarawe, Lindi, Morogoro, Mtwara, Pwani'in alan kodudur. Ve Kibaha, Kisarawe, Lindi, Morogoro, Mtwara, Pwani Tanzanya'dadır. Tanzanya'nın dışındaysanız ve Kibaha, Kisarawe, Lindi, Morogoro, Mtwara, Pwani'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Tanzanya'nın ülke kodu +255'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Kibaha, Kisarawe, Lindi, Morogoro, Mtwara, Pwani'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +255 23 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Kibaha, Kisarawe, Lindi, Morogoro, Mtwara, Pwani'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +255 23'a alternatif olarak 00255 23'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı