Alan Kodu 27 / +25527Alan Kodu:27     (+255 27)
Şehir/Kasaba veya bölge:Arusha, Kilimanjaro, Moshi, Tanga

Ülke:

Tanzanya


Alan Kodu 27 / +25527 (Tanzanya)


27 alan kodu, Arusha, Kilimanjaro, Moshi, Tanga'in alan kodudur. Ve Arusha, Kilimanjaro, Moshi, Tanga Tanzanya'dadır. Tanzanya'nın dışındaysanız ve Arusha, Kilimanjaro, Moshi, Tanga'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Tanzanya'nın ülke kodu +255'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Arusha, Kilimanjaro, Moshi, Tanga'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +255 27 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Arusha, Kilimanjaro, Moshi, Tanga'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +255 27'a alternatif olarak 00255 27'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı