Alan Kodu 5 / +2405Alan Kodu 5 / +2405 (Ekvator Ginesi)


5 alan kodu, Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás'in alan kodudur. Ve Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás Ekvator Ginesi'dadır. Ekvator Ginesi'nın dışındaysanız ve Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Ekvator Ginesi'nın ülke kodu +240'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +240 5 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +240 5'a alternatif olarak 00240 5'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı