Alan Kodu 562 / +1562Alan Kodu:562     (+1 562)
Şehir/Kasaba veya bölge:California

Ülke:

Amerika Birleşik Devletleri / USA562 alan kodu, California'in alan kodudur. Ve California Amerika Birleşik Devletleri / USA'dadır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın dışındaysanız ve California'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın ülke kodu +1'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve California'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +1 562 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

California'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +1 562'a alternatif olarak 001 562'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı


Alan Kodu 562 / +1562 (Amerika Birleşik Devletleri / USA)