Alan Kodu 703 / +1703Alan Kodu:703     (+1 703)
Şehir/Kasaba veya bölge:Virginia

Ülke:

Amerika Birleşik Devletleri / USA


Alan Kodu 703 / +1703 (Amerika Birleşik Devletleri / USA)


703 alan kodu, Virginia'in alan kodudur. Ve Virginia Amerika Birleşik Devletleri / USA'dadır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın dışındaysanız ve Virginia'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın ülke kodu +1'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Virginia'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +1 703 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Virginia'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +1 703'a alternatif olarak 001 703'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı


Alan Kodu 703 / +1703