Alan Kodu 847 / +1847Alan Kodu 847 / +1847 (Amerika Birleşik Devletleri / USA)


847 alan kodu, Illinois'in alan kodudur. Ve Illinois Amerika Birleşik Devletleri / USA'dadır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın dışındaysanız ve Illinois'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın ülke kodu +1'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Illinois'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +1 847 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Illinois'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +1 847'a alternatif olarak 001 847'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı