Alan Kodu 878 / +7878Alan Kodu:878     (+7 878)
Şehir/Kasaba veya bölge:Republic of Karachay-Cherkessia

Ülke:

Rusya878 alan kodu, Republic of Karachay-Cherkessia'in alan kodudur. Ve Republic of Karachay-Cherkessia Rusya'dadır. Rusya'nın dışındaysanız ve Republic of Karachay-Cherkessia'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Rusya'nın ülke kodu +7'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Republic of Karachay-Cherkessia'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +7 878 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Republic of Karachay-Cherkessia'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +7 878'a alternatif olarak 007 878'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı


Alan Kodu 878 / +7878 (Rusya)