Alan Kodu 959 / +1959Alan Kodu 959 / +1959 (Amerika Birleşik Devletleri / USA)


959 alan kodu, Connecticut'in alan kodudur. Ve Connecticut Amerika Birleşik Devletleri / USA'dadır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın dışındaysanız ve Connecticut'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın ülke kodu +1'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Connecticut'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +1 959 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Connecticut'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +1 959'a alternatif olarak 001 959'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı