Alan Kodu Negeri Sembilan, Malacca, Muar, TangkakŞehir/Kasaba veya bölge:Negeri Sembilan, Malacca, Muar, Tangkak
Alan Kodu:06     (+606)

Ülke:

Malezya


Alan Kodu Negeri Sembilan, Malacca, Muar, Tangkak (Malezya)


06 alan kodu, Negeri Sembilan, Malacca, Muar, Tangkak'in alan kodudur. Ve Negeri Sembilan, Malacca, Muar, Tangkak Malezya'dadır. Malezya'nın dışındaysanız ve Negeri Sembilan, Malacca, Muar, Tangkak'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Malezya'nın ülke kodu +60'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Negeri Sembilan, Malacca, Muar, Tangkak'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +606 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Negeri Sembilan, Malacca, Muar, Tangkak'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +606'a alternatif olarak 00606'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı


Alan Kodu Negeri Sembilan, Malacca, Muar, Tangkak