Alan Kodu New YorkAlan Kodu New York (Amerika Birleşik Devletleri / USA)


917 alan kodu, New York'in alan kodudur. Ve New York Amerika Birleşik Devletleri / USA'dadır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın dışındaysanız ve New York'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri / USA'nın ülke kodu +1'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve New York'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +1 917 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

New York'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +1 917'a alternatif olarak 001 917'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı


Alan Kodu New York