Alan Kodu North Karelia (Pohjois-Karjala / Norra Karelen)Şehir/Kasaba veya bölge:North Karelia (Pohjois-Karjala / Norra Karelen)
Alan Kodu:013     (+35813)

Ülke:

Finlandiya013 alan kodu, North Karelia (Pohjois-Karjala / Norra Karelen)'in alan kodudur. Ve North Karelia (Pohjois-Karjala / Norra Karelen) Finlandiya'dadır. Finlandiya'nın dışındaysanız ve North Karelia (Pohjois-Karjala / Norra Karelen)'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Finlandiya'nın ülke kodu +358'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve North Karelia (Pohjois-Karjala / Norra Karelen)'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +35813 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

North Karelia (Pohjois-Karjala / Norra Karelen)'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +35813'a alternatif olarak 0035813'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı


Alan Kodu North Karelia (Pohjois-Karjala / Norra Karelen) (Finlandiya)