Alan Kodu Universidad de Costa RicaŞehir/Kasaba veya bölge:Universidad de Costa Rica
Alan Kodu:2511     (+506 2511)

Ülke:

Kosta Rika


Alan Kodu Universidad de Costa Rica (Kosta Rika)


2511 alan kodu, Universidad de Costa Rica'in alan kodudur. Ve Universidad de Costa Rica Kosta Rika'dadır. Kosta Rika'nın dışındaysanız ve Universidad de Costa Rica'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke koduna da ihtiyacınız olacaktır. Kosta Rika'nın ülke kodu +506'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Universidad de Costa Rica'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +506 2511 koymanız gerekir.

Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir.

Universidad de Costa Rica'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +506 2511'a alternatif olarak 00506 2511'u da kullanabilirsiniz.
Telefon numarası hesaplayıcısı