Ülke kodu Yeni Zelanda / Aotearoa

Ülke adını ya da ülke kodunu girin:Ülke:Yeni Zelanda / Aotearoa

ülke kodu:

+64

0064

Yerel saat:

00:28

Üst düzey etki alanı:

nz

Telefon numarası hesaplayıcısı


Bilgiler:
Şehirlerarası kodun başındaki ilk sıfır burada kullanılmamalıdır. '07424 1767424' numaralı telefon böylece ülke kodu / uluslararası telefon kodu ile birlikte '+64 7424 1767424' olur.


Yeni Zelanda / Aotearoa Alan Kodları...

Ülke kodu Yeni Zelanda / Aotearoa


Yeni Zelanda / Aotearoa ülke kodu: +64 (0064). Yeni Zelanda / Aotearoa'nın dışındaysanız ve Auckland, 'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke kodu da ihtiyacınız olacaktır. Yeni Zelanda / Aotearoa'nın ülke kodu +64 (0064)'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Auckland, 'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +64 96 koymanız gerekir. Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz. 7767424 uydurma telefon numarası için alan kodu 096, ülke kodu +64 ve aranacak numara +64 96 7767424 şeklindedir.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir. Auckland, 'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +64 96'a alternatif olarak 0064 96'u da kullanabilirsiniz. 7767424 uydurma telefon numarası için alan kodu 096, ülke kodu 0064 (Yeni Zelanda / Aotearoa) ve aranacak numara 0064 96 7767424 şeklindedir.

Yurt dışından bir arama alındığında bile arayanın numarası hizmet sağlayıcısının ek ücret aldığı bir hizmet ücreti içerebilir. Bu tarz aramalar genellikle Afrika’dan gelir – başka bir ifadeyle +2xx –ülke koduna sahip ve aranan tarafın tekrar aramasını sağlamak gayesi güden aramalar. Böyle bir numarayı tekrar aramak genellikle ilgili abonenin yüksek ücretler ödemesiyle sonuçlanır ve bu ücretler tuzak aramayı yapan şirkete transfer edilir. Geri arama ne kadar uzun sürerse ücretler de o kadar yüksek olur. Yurt dışından yapılan bunun gibi beklenmedik aramaları geri aradığınızda dikkatli olmalısınız. Aboneler kendi ülkelerindeki pahalı hizmet sağlayıcısı numaralarının ön eklerini genellikle bilir ama bu hizmet sağlayıcılarını yabancı telefon numaralarında tanımlamak genellikle mümkün değildir.

Abone bir cep telefonundan aranıyorsa cep telefonunun hangi ülkede konumlandığı önemli değil. Arama ister uluslararası bir arama olsun veya ister ülke kodu– bu durumda +64 (0064, Yeni Zelanda / Aotearoa) – belirlenmek zorunda olsun bu durumda sadece aranan cep telefonunu arayan kişiyle aynı ülkeden bir cep telefonu sağlayıcısı kullanmasına bağlıdır. Cep telefonunun konumu hiçbir fark arz etmez. Ancak, belirli durumlarda konum arama ücretleri söz konusu olduğunda büyük bir fark oluşturabilir. Cep telefonu yabancı bir cep telefonu ağını aradığında dolaşım ücretleri kesilir. Bu ücretler, ilgili kişi aranan taraf veya başka birisini aramış olmasına bakılmaksızın ilgili cihazın sahibi tarafından ödenir. Dolaşım ücretleri Avrupa Birliği dahilinde büyük çoğunlukla kaldırılmıştır, bu nedenle başka bir Avrupa ülkesindeki bir cep telefonu kullanıldığında ek ücretler alınmaz. Avrupa Birliği dışında ise bu genellikle yüksek masraflar oluşturur. Dolaşım ücretleri, mobil ağ hücresiyle donatılmış uçak ve gemilerde özellikle yüksektir. Uçak veya gemideyken dolaşım ücretleri konusunda önceden bilgi almanız veya cihazınızı tüm yolculuğunuz boyunca uçuş modunda bırakarak güvende kalmanız önerilir.

Yurtdışı telefon kodu Yeni Zelanda / Aotearoa (alan kodu)