Yurtdışı telefon kodu Ekvator Ginesi

Ülke adını ya da yurtdışı telefon kodunu girin:Ülke:Ekvator Ginesi

yurtdışı telefon kodu / alan kodu:

+240

00240

Yerel saat:

02:35

Üst düzey etki alanı:

gq

Telefon numarası hesaplayıcısı


Bilgiler:
Şehirlerarası kodun başındaki ilk sıfır burada kullanılmamalıdır. '05876 185876' numaralı telefon böylece ülke kodu / uluslararası telefon kodu ile birlikte '+240 5876 185876' olur.


Ekvator Ginesi Alan Kodları...

Yurtdışı telefon kodu Ekvator Ginesi (alan kodu)


Ekvator Ginesi yurtdışı telefon kodu / alan kodu: +240 (00240). Ekvator Ginesi'nın dışındaysanız ve Bioko Island, 'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin yurtdışı telefon kodu / alan kodu da ihtiyacınız olacaktır. Ekvator Ginesi'nın yurtdışı telefon kodu / alan kodu +240 (00240)'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Bioko Island, 'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +240 9 koymanız gerekir. Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz. 3085876 uydurma telefon numarası için alan kodu 9, yurtdışı telefon kodu / alan kodu +240 ve aranacak numara +240 9 3085876 şeklindedir.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir. Bioko Island, 'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +240 9'a alternatif olarak 00240 9'u da kullanabilirsiniz. 3085876 uydurma telefon numarası için alan kodu 9, yurtdışı telefon kodu / alan kodu 00240 (Ekvator Ginesi) ve aranacak numara 00240 9 3085876 şeklindedir.

Yurt dışından bir arama alındığında bile arayanın numarası hizmet sağlayıcısının ek ücret aldığı bir hizmet ücreti içerebilir. Bu tarz aramalar genellikle Afrika’dan gelir – başka bir ifadeyle +2xx –ülke koduna sahip ve aranan tarafın tekrar aramasını sağlamak gayesi güden aramalar. Böyle bir numarayı tekrar aramak genellikle ilgili abonenin yüksek ücretler ödemesiyle sonuçlanır ve bu ücretler tuzak aramayı yapan şirkete transfer edilir. Geri arama ne kadar uzun sürerse ücretler de o kadar yüksek olur. Yurt dışından yapılan bunun gibi beklenmedik aramaları geri aradığınızda dikkatli olmalısınız. Aboneler kendi ülkelerindeki pahalı hizmet sağlayıcısı numaralarının ön eklerini genellikle bilir ama bu hizmet sağlayıcılarını yabancı telefon numaralarında tanımlamak genellikle mümkün değildir.

Abone bir cep telefonundan aranıyorsa cep telefonunun hangi ülkede konumlandığı önemli değil. Arama ister uluslararası bir arama olsun veya ister yurtdışı telefon kodu / alan kodu– bu durumda +240 (00240, Ekvator Ginesi) – belirlenmek zorunda olsun bu durumda sadece aranan cep telefonunu arayan kişiyle aynı ülkeden bir cep telefonu sağlayıcısı kullanmasına bağlıdır. Cep telefonunun konumu hiçbir fark arz etmez. Ancak, belirli durumlarda konum arama ücretleri söz konusu olduğunda büyük bir fark oluşturabilir. Cep telefonu yabancı bir cep telefonu ağını aradığında dolaşım ücretleri kesilir. Bu ücretler, ilgili kişi aranan taraf veya başka birisini aramış olmasına bakılmaksızın ilgili cihazın sahibi tarafından ödenir. Dolaşım ücretleri Avrupa Birliği dahilinde büyük çoğunlukla kaldırılmıştır, bu nedenle başka bir Avrupa ülkesindeki bir cep telefonu kullanıldığında ek ücretler alınmaz. Avrupa Birliği dışında ise bu genellikle yüksek masraflar oluşturur. Dolaşım ücretleri, mobil ağ hücresiyle donatılmış uçak ve gemilerde özellikle yüksektir. Uçak veya gemideyken dolaşım ücretleri konusunda önceden bilgi almanız veya cihazınızı tüm yolculuğunuz boyunca uçuş modunda bırakarak güvende kalmanız önerilir.

Ülke kodu Ekvator Ginesi