Ülke kodu Birleşik Arap Emirlikleri

Ülke adını ya da ülke kodunu girin:Ülke:Birleşik Arap Emirlikleri

ülke kodu:

+971

00971

Yerel saat:

1:23

Üst düzey etki alanı:

ae

Telefon numarası hesaplayıcısı


Bilgiler:
Şehirlerarası kodun başındaki ilk sıfır burada kullanılmamalıdır. '04404 1444404' numaralı telefon böylece ülke kodu / uluslararası telefon kodu ile birlikte '+971 4404 1444404' olur.


Birleşik Arap Emirlikleri Alan Kodları...

Ülke kodu Birleşik Arap Emirlikleri


Birleşik Arap Emirlikleri ülke kodu: +971 (00971). Birleşik Arap Emirlikleri'nın dışındaysanız ve Sharjah, Ajman and Umm al-Quwain, 'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke kodu da ihtiyacınız olacaktır. Birleşik Arap Emirlikleri'nın ülke kodu +971 (00971)'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Sharjah, Ajman and Umm al-Quwain, 'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +971 6 koymanız gerekir. Bu durumda, alan kodunun önündeki sıfır kullanılmaz. 4444404 uydurma telefon numarası için alan kodu 06, ülke kodu +971 ve aranacak numara +971 6 4444404 şeklindedir.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir. Sharjah, Ajman and Umm al-Quwain, 'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +971 6'a alternatif olarak 00971 6'u da kullanabilirsiniz. 4444404 uydurma telefon numarası için alan kodu 06, ülke kodu 00971 (Birleşik Arap Emirlikleri) ve aranacak numara 00971 6 4444404 şeklindedir.

Yurt dışından bir arama alındığında bile arayanın numarası hizmet sağlayıcısının ek ücret aldığı bir hizmet ücreti içerebilir. Bu tarz aramalar genellikle Afrika’dan gelir – başka bir ifadeyle +2xx –ülke koduna sahip ve aranan tarafın tekrar aramasını sağlamak gayesi güden aramalar. Böyle bir numarayı tekrar aramak genellikle ilgili abonenin yüksek ücretler ödemesiyle sonuçlanır ve bu ücretler tuzak aramayı yapan şirkete transfer edilir. Geri arama ne kadar uzun sürerse ücretler de o kadar yüksek olur. Yurt dışından yapılan bunun gibi beklenmedik aramaları geri aradığınızda dikkatli olmalısınız. Aboneler kendi ülkelerindeki pahalı hizmet sağlayıcısı numaralarının ön eklerini genellikle bilir ama bu hizmet sağlayıcılarını yabancı telefon numaralarında tanımlamak genellikle mümkün değildir.

Abone bir cep telefonundan aranıyorsa cep telefonunun hangi ülkede konumlandığı önemli değil. Arama ister uluslararası bir arama olsun veya ister ülke kodu– bu durumda +971 (00971, Birleşik Arap Emirlikleri) – belirlenmek zorunda olsun bu durumda sadece aranan cep telefonunu arayan kişiyle aynı ülkeden bir cep telefonu sağlayıcısı kullanmasına bağlıdır. Cep telefonunun konumu hiçbir fark arz etmez. Ancak, belirli durumlarda konum arama ücretleri söz konusu olduğunda büyük bir fark oluşturabilir. Cep telefonu yabancı bir cep telefonu ağını aradığında dolaşım ücretleri kesilir. Bu ücretler, ilgili kişi aranan taraf veya başka birisini aramış olmasına bakılmaksızın ilgili cihazın sahibi tarafından ödenir. Dolaşım ücretleri Avrupa Birliği dahilinde büyük çoğunlukla kaldırılmıştır, bu nedenle başka bir Avrupa ülkesindeki bir cep telefonu kullanıldığında ek ücretler alınmaz. Avrupa Birliği dışında ise bu genellikle yüksek masraflar oluşturur. Dolaşım ücretleri, mobil ağ hücresiyle donatılmış uçak ve gemilerde özellikle yüksektir. Uçak veya gemideyken dolaşım ücretleri konusunda önceden bilgi almanız veya cihazınızı tüm yolculuğunuz boyunca uçuş modunda bırakarak güvende kalmanız önerilir.

Yurtdışı telefon kodu Birleşik Arap Emirlikleri (alan kodu)