Ülke kodu Portekiz

Ülke adını ya da ülke kodunu girin:Ülke:Portekiz

ülke kodu:

+351

00351

Yerel saat:

16:59

Üst düzey etki alanı:

pt

Telefon numarası hesaplayıcısı


Bilgiler:
Şehirlerarası kodun başındaki sıfır burada SİLİNMEMELİDİR. '04016 1374016' numaralı telefondan, ülke kodu / uluslararası telefon kodu ile birlikte  '+351.04016 1374016' numaralı telefon olur.


Portekiz Alan Kodları...

Ülke kodu Portekiz


Portekiz ülke kodu: +351 (00351). Portekiz'nın dışındaysanız ve Leiria, 'de bulunan birisini aramak istiyorsanız, alan koduna ek olarak aramak istediğiniz ülkenin ülke kodu da ihtiyacınız olacaktır. Portekiz'nın ülke kodu +351 (00351)'dur, dolayısıyla Türkiye'daysanız ve Leiria, 'de bulunan birini aramak isterseniz, o kişinin telefon numarasının önüne +351 244 koymanız gerekir. 9374016 uydurma telefon numarası için alan kodu 244, ülke kodu +351 ve aranacak numara +351 244 9374016 şeklindedir.

Telefon numarasının başındaki artı işareti genellikle bu biçimde kullanılabilir. Bunun yanında, başka bir ülkedeki bir telefon numarasını aramak istediğinizde, aradığınız şebekeye bağlı olarak artı işaretinin bir sayı dizisi ile değiştirilmesi de oldukça yaygındır. ITU, tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan 00'ı kullanmanızı önerir. Leiria, 'de bulunan kişinin telefon numarasının önüne Türkiye'dan aradığınızda yerleştirmeniz gereken +351 244'a alternatif olarak 00351 244'u da kullanabilirsiniz. 9374016 uydurma telefon numarası için alan kodu 244, ülke kodu 00351 (Portekiz) ve aranacak numara 00351 244 9374016 şeklindedir.

Yurt dışından bir arama alındığında bile arayanın numarası hizmet sağlayıcısının ek ücret aldığı bir hizmet ücreti içerebilir. Bu tarz aramalar genellikle Afrika’dan gelir – başka bir ifadeyle +2xx –ülke koduna sahip ve aranan tarafın tekrar aramasını sağlamak gayesi güden aramalar. Böyle bir numarayı tekrar aramak genellikle ilgili abonenin yüksek ücretler ödemesiyle sonuçlanır ve bu ücretler tuzak aramayı yapan şirkete transfer edilir. Geri arama ne kadar uzun sürerse ücretler de o kadar yüksek olur. Yurt dışından yapılan bunun gibi beklenmedik aramaları geri aradığınızda dikkatli olmalısınız. Aboneler kendi ülkelerindeki pahalı hizmet sağlayıcısı numaralarının ön eklerini genellikle bilir ama bu hizmet sağlayıcılarını yabancı telefon numaralarında tanımlamak genellikle mümkün değildir.

Abone bir cep telefonundan aranıyorsa cep telefonunun hangi ülkede konumlandığı önemli değil. Arama ister uluslararası bir arama olsun veya ister ülke kodu– bu durumda +351 (00351, Portekiz) – belirlenmek zorunda olsun bu durumda sadece aranan cep telefonunu arayan kişiyle aynı ülkeden bir cep telefonu sağlayıcısı kullanmasına bağlıdır. Cep telefonunun konumu hiçbir fark arz etmez. Ancak, belirli durumlarda konum arama ücretleri söz konusu olduğunda büyük bir fark oluşturabilir. Cep telefonu yabancı bir cep telefonu ağını aradığında dolaşım ücretleri kesilir. Bu ücretler, ilgili kişi aranan taraf veya başka birisini aramış olmasına bakılmaksızın ilgili cihazın sahibi tarafından ödenir. Dolaşım ücretleri Avrupa Birliği dahilinde büyük çoğunlukla kaldırılmıştır, bu nedenle başka bir Avrupa ülkesindeki bir cep telefonu kullanıldığında ek ücretler alınmaz. Avrupa Birliği dışında ise bu genellikle yüksek masraflar oluşturur. Dolaşım ücretleri, mobil ağ hücresiyle donatılmış uçak ve gemilerde özellikle yüksektir. Uçak veya gemideyken dolaşım ücretleri konusunda önceden bilgi almanız veya cihazınızı tüm yolculuğunuz boyunca uçuş modunda bırakarak güvende kalmanız önerilir.

Yurtdışı telefon kodu Portekiz (alan kodu)